در کنار شهید مدرس نمایندگان شجاعی همچون شیخ شهید محمد خیابانی بودند که در مقابل اولتیماتوم روس راست قامت ایستادند و اجازه ندادند این اولتیماتوم، استقلال مملکت را مخدوش کند.

حجت الاسلام دکتر سید محمدرضا میرتاج الدینی ضمن گرامیداشت روز مجلس و یاد و خاطره شهید مدرس گفت: شهید مدرس یک نمونه انسان وارسته، شجاع و ساده زیست بود. وی به نمایندگی و به وکالت از مردم تهران در مجلس از حقوق حقه تمامی مردم ایران دفاع کرد و در مقابل استبداد داخلی و همچنین استعمار با شجاعت ایستاد.

شهید خیابانی و مدرس

مسئول ستاد بزرگداشت یکصدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی ادامه داد: در کنار شهید مدرس نمایندگان شجاعی همچون شیخ شهید محمد خیابانی بودند که در مقابل اولتیماتوم روس راست قامت ایستادند و اجازه ندادند این اولتیماتوم، استقلال مملکت را مخدوش کند.

نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید مدرس در صیانت از منافع ملی و مصالح کشور بزرگتری الگو برای نمایندگان مجلس است، تصریح کرد: مجلس به فرموده امام خمینی (ره) عصاره فضایل ملت است. فضایل ملت ایران زیاد است از جمله این فضایل انقلابی بودن، دفاع از مستضعفین جهان، دفاع حقوق ملت ها و همچنین ایستادگی در مقابل استکبار و سلطه گران تاریخ و بین المللی همانند آمریکای جنایتکار است. مجلسی که نمایندگی از این ملت را دارد باید چنین فضایلی را داشته باشد.

وی با تاکید بر ساده زیستی نمایندگان مردم در مجلس گفت: نمایندگان باید ضمن ساده زیستی همواره در کنار مردم باشند و از حقوق آنها دفاع کنند. نماینده ای نماینده خوب و در خط مشی مدرس است که اجازه ندهد موضوعی مانع از دفاع از حقوق ملت شود. همواره باید در کنار ملت باشد و حقوق و مشکلات آنان را پیگیری کنند.

حجت الاسلام دکتر میرتاج الدینی خاطرنشان کرد: نمایندگان ملت باید استکبارستیز باشند، در مقابل دشمنان و مستکبران محکم بایستند، اهل سازش و تسلیم نباشند ولی در عین حال نسبت به حقوق مردم رئوف و دلسوز باشند، قوانین را تصویب کنند که به نفع مردم باشد. آنجایی که قرار است دست درازی به حقوق مردم و بیت المال شود، محکم بایستند و اجازه ندهند که این حقوق پایمال شود.

وی افزود: مجلسی مجلس مدرسی است که بتواند ساده زیست و مدافع حقوق مردم و ملت و استکبارستیز باشد.

مطلب پیشنهادی

روح یار دیرین امامین انقلاب و خار چشم دشمان انقلاب آیت الله یزدی به ملکوت اعلی پیوست

انالله و انا الیه راجعون روح یار دیرین امامین انقلاب و خار چشم دشمان انقلاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *